Atvērta partizānu taka

Projektu konkursa “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei 2017” ietveros, līdz Septembra beigām tiek realizēts projekts “Nacionālo partizānu taka”.

Nacionālo Partizānu bunkurs turpina papildināt piedāvājumu apmeklētājiem un atver Nacionālo partizānu taku. Takā izvietoti pieci informatīvi stendi ar Latvijas Nacionālo Partizānu Apvienības darbību Vidzemē un viņu īstenoto pretpadomju akciju atspoguļojumu. Stendi apraksta Kārļa Zariņa astoņus gadus mežā, Pētera Ābeles grupas akcijas, čekistu automašīnas spridzināšanu un Pana grupas legalizāciju 1956. gada rudenī. Partizānu cīņu aprakstus ilustrē kartes un unikālas tā laika fotogrāfijas, kuras uzņēma paši partizāni

Taka ir saistoša visām paaudzēm – gan vēstures interesentiem, gan bērniem/skolēniem/jauniešiem, kā arī jaunajām ģimenēm ar maziem bērniem, kas meklē aktivitātes brīvā dabā. Interaktīvā veidā takas gājēji gūs priekšstatu par nacionālo partizānu kara specifiku un gaitu Vidzemē.

Atšķirībā no bunkura, kura apskate maksā 3 EUR indivīdam un 2 EUR grupas dalībniekam, takas apskate ir bezmaksas. Taka kalpo arī kā papildus informācijas avots tiem interesentiem, kas, pa ceļam uz citu pasākumu, izvēlas bunkuru aplūkot tikai no ārpuses un atsakās no ekskursijas gida pavadībā.

Advertisements

One thought on “Atvērta partizānu taka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s